Současnost města

S účinností od 23.1.2007 byla obec Hroznětín stanovena městem na základě dekretu od předsedy Poslanecké sněmovny Ing. Miloslava Vlčka.

V současné době má město Hroznětín s přilehlými osadami Bystřice, Ruprechtov, Odeř a Velký Rybník 2006 obyvatel. 

Město Hroznětín se nachází v Karlovarském kraji, v úpatí Krušných hor. Vzhledem ke své zeměpisné poloze je  tato oblast využívána k letní i zimní rekreaci. Občanská vybavenost ve městě je na standartní úrovni menších měst. Hroznětín leží v blízkosti průmyslového Ostrovska a Nejdecka a zároveň v sousedství s krajským městem Karlovy Vary. Tato poloha je velmi strategická vzhledem k turismu. Na jih od města se rozprostírá rovinaté území s rekreační oblastí Velký Rybník, která je jednou z největších chatových oblastí Karlovarska.
Tato oblast je vhodná k letní rekreaci ( rybaření, cyklistice, houbaření a turistice). Město Hroznětín je členem spolku Bystřice.Toto sdružení soustřeďuje obce, které se nacházejí při toku řeky Bystřice v oblasti Krušných Hor od Potůčků přes Pernink až do samotného Hroznětína. Uvedená oblast je hlavně využívána při zimní rekreaci, naleznete zde upravené lyžařské areály a zimní sportoviště. 

Město Hroznětín je členem Svazu měst a obcí, Sdružení Krušné hory-západ, Svazku obcí Bystřice, Regionálního sdružení Euregio Egrensis. Spolupráce s uvedenými spolky je převážně v rámci cestovního ruchu, kulturního a sportovního vyžití občanů a mládeže.

Významné podniky
RABBIT Trhový Štěpánov a.s. 
– mrazírenské kapacity, produkce králičího a kuřecího masa, prodej vlastních výrobků
Odeřský statek a.s. – živočišná a rostlinná výroba
Unionplast – TS, s.r.o. – výroba PVC a Al oken a dveří
ODEŘ AGRAR, k.s. – velkovýkrmna prasat